Správy

Slováci objavili výhody online nákupu potravín

Vlani dramaticky vzrástol počet ľudí, ktorí si zadovažovali jedlo prostredníctvom e-shopov. Dôvodom bola najmä obava z nákazy v preplnených predajniach.

Vyhlášky ÚVZ zo dňa 21.1.2021

Úrad verejného zdravotníctva SR zverejnil dňa 21.1.2021 vo večerných hodinách ďalšie vyhlášky.

Manuál testovania zamestnancov - informácia

Uznesením vlády SR č. 37 zo dňa 20. januára 2021 boli schválené pravidlá pre testovanie vo firmách pod názvom „ Manuál MH SR pre zamestnávateľov na vykonanie testovania zamestnancov v prevádzkach podnikov na ochorenie COVOD-19“. 

Koľko slovenských výrobkov končí v nákupných vozíkoch?

O tom, že slovenské produkty majú nezastupiteľné miesto na pultoch maloobchodných predajní na Slovensku, niet pochýb. Sú však postupy a metodológia pri určovaní podielu slovenských produktov v sieti obchodných systémov jednotné? Ako túto záležitosť hodnotia obchodníci?

Malé centy majú zmiznúť z obehu

Na budúci rok by sme sa mohli rozlúčiť s najmenšími jedno a dvojcentovými mincami. Ministerstvo financií navrhuje, aby sa konečná cena nákupu na Slovensku zaokrúhľovala na najbližších päť centov. Stiahnutím týchto mincí ušetrí štát, podnikateľom a bankám zas odpadnú náklady spojené s manipuláciou.

Životne dôležité pôdohospodárstvo

Prezident Zväzu obchodu SR Martin Katriak hosťom relácie Téma dňa v TA3 na tému "Životne dôležité pôdohospodárstvo". 

Martin Katriak: Zrušte vyhlášku

Ide o vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR z 27. decembra 2020, ktorou sa povoľuje osobám pozitívnym na ochorenie COVID-19 opustiť izoláciu s cieľom nákupu potravín a iných nevyhnutných potrieb.

Zväz obchodu: Možnosť, aby infikovaní vírusom mohli nakupovať, by sa mala zrušiť

Politici sa podľa prezidenta zväzu môžu pri rokovaní „obaliť do igelitu" a takto individuálne čeliť prípadnému šíreniu nákazy, v obchode to však nie je možné.

Možnosť, aby infikovaní vírusom mohli nakupovať, by sa mala zrušiť, tvrdí Zväz obchodu

Možnosť, aby ľudia infikovaní novým koronavírusom mohli nakupovať v obchode, by sa mala zrušiť. Uviedol to pre TASR Martin Katriak, prezident Zväzu obchodu (ZO) SR.