Správy

Potravinári sú sklamaní, podiel slovenských produktov na pultoch obchodov stúpol len o vyše percento

Jasným lídrom slovenských potravín sú už tradične domáce reťazce COOP Jednota s podielom slovenských potravín 56 percent a CBA so 49 percentami.   

Zrušili doručovanie letákov

V schránkach máme o jeden leták menej. 

Stanovisko Zväzu obchodu SR - odkladný účinok neúmerne vysokých pokút

Zväz obchodu SR (ZO SR) víta legislatívnu aktivitu Ministerstva hospodárstva SR a vlády SR na základe ktorej by sa mala  do legislatívy zaviesť možnosť odkladného účinku odvolania pri neúmerne vysokých pokutách pre obchodné spoločnosti. Zväz dlhodobo upozorňoval na nehoráznosť v právnych predpisoch, podľa ktorej mala byť pokuta zaplatená skôr, ako rozhodnutie o jej udelení nadobudlo právoplatnosť. Členovia ZO SR veria, že Národná rada SR vládny návrh prijme a odstráni tým jasnú legislatívnu a vecnú skrivodlivosť.  

Odvolanie pri pokutách pre obchodné reťazce

Odvolanie pri napríklad miliónovej pokute pre obchodné reťazce bude mať znovu odkladný účinok. Vláda prijala túto zmenu v rámci balíka takzvaného lex korona, ktorý má zlepšiť podnikateľské prostredie na Slovensku. Obchodné organizácie tento krok vítajú. Opozícia tvrdí, že zákon potrebuje viacero zmien.

Zväz obchodu privítal opatrenie, podľa ktorého bude mať odvolanie voči miliónovej pokute pre obchodné reťazce odkladný účinok.

Zväz obchodu privítal opatrenie, podľa ktorého bude mať odvolanie voči miliónovej pokute pre obchodné reťazce odkladný účinok.

Nákupy v zahraničí sa historicky prepadli

Pandémia a opatrenia proti nej na niekoľko týždňov zastavili nakupovanie Slovákov za hranicami. Pri susedných štátoch ide o historicky najväčšie prepady. Napríklad v Poľsku zákazníci zo Slovenska vlani v marci minuli približne milión štyristotisíc eur. Za tohtoročný marec je to o milión menej. Naši ľudia tam nakupujú prevažne potraviny, drogériu a oblečenie. Nákupná turistika sa aktuálne opäť naplno rozbehla.

Aby nebol nedostatok

Obchodníci zabezpečia zásobovanie potravinami aj počas krízových situácií

Naše pripomienky majú váhu

Členov Zväzu obchod u SR, ale aj ďalších obchodníkov až príliš často trápia nedostatočne premyslené, horúcou ihlou ušité či inak nedotiahnuté právne predpisy.

Ján Mičovský: Odvolanie voči miliónovej pokute bude mať znovu odkladný účinok. Zväz obchodu to víta

Odvolanie voči tzv. miliónovej pokute pre obchodné reťazce bude mať znovu odkladný účinok.