Šéf Delie: Zavedieme limity na niektoré výrobky. Potraviny rozvážam aj ja

Strach zo šírenia ochorenia Covid-19 totiž vyľudnil mesto, kancelárske budovy i obchodné centrá. O aktuálnej situácii hovorí konateľ siete Delia potraviny Jozef Berko.
Kým internetový predaj potravín aktuálne rastie, to isté sa nedá povedať o niektorých kamenných prevádzkach.
Strach zo šírenia ochorenia Covid-19 totiž vyľudnil mesto, kancelárske budovy i obchodné centrá. O aktuálnej situácii hovorí konateľ siete Delia potraviny Jozef Berko.
V rozhovore sa dočítate:
  • Aké opatrenia prijala sieť na ochranu zamestnancov i zákazníkov
  • V akom stave je zásobovanie a čo spotrebitelia najviac nakupujú
  • Ako narástol predaj potravín cez internetový obchod
  • Či sieť zavedie obmedzené množstvo tovaru na jeden nákup
  • Aké následky bude mať pandémia na sieť
Ako to u vás aktuálne vyzerá?
Tým, že máme viacero formátov, situácia je rôznorodá. Kaviarne, ktoré prevádzkujeme v obchodných centrách, sú povinne zavreté, takže tam rátame nulové obraty. Mnohé kamenné predajne v administratívnych budovách sme zavreli, pretože tam nikto nie je. Iné zaznamenali nižší obrat o 70 percent. Obchody v centre mesta na tom nie sú dobre, pretože chýbajú turisti i prirodzený pohyb ľudí.
Naopak, obraty v predajniach v rezidenčných oblastiach nám oproti štandardu stúpajú, pretože ľudia sú doma a naše prevádzky majú poruke. Celkovo nám kamenný predaj padol o 40 percent.
To sa asi nedá povedať o internetovom predaji.
E-shop nám narástol niekoľkonásobne. Objednávky nám oproti obdobiu spred pandémie narástli o dvesto percent. Ideme na maximálne obrátky, ale sme limitovaní kapacitami.
Aká u vás vládne pracovná nálada?
Všetci sme v nasadení. Myslím, že to platí pre celý sektor potravinárstva a obchodu, ktorý ostáva otvorený a plní spoločenskú funkciu. Sám som už niekoľko dní na rozvoze potravín. Nehráme sa na manažment.
Hovorí sa, že potravín je dostatok. Ako aktuálne vyzerá zásobovanie?
Zásobovanie je štandardné. Sem-tam sa stane, že niečo vypadne. Mali sme krátené dodávky hydinového mäsa a vajíčok, ale už sú dostupné. Skôr ide iba o sporadické prípady, napríklad keď sa omeškajú citróny, lebo sa kamión zdržal na hraniciach. Ale inak je zásobovanie na veľmi dobrej úrovni.
Plánujete zaviesť limity na počet zakúpených kusov?


22. mar 2020 o 8:49 Tatiana Kapitánová
Foto_zdroj: Konateľ siete Delia potraviny Jozef Berko pomáha s rozvozom potravín. (Zdroj: Delia)