Reťazcu sa PET fľaše hromadia v skladoch

Problém je v malých priestoroch a počas víkendov, tvrdí Coop Jednota. Správca zálohového systému pracuje na posilnení zvozov.

Problém je v malých priestoroch a počas víkendov, tvrdí Coop Jednota. Správca zálohového systému pracuje na posilnení zvozov.
Bratislava – Pohľad na človeka s „batohom“ plastov, ktorý smeruje do najbližšieho obchodu, nie je vo Švédsku ničím nezvyčajným. V tejto severskej krajine sa totiž PET fľaše a plechovky zálohujú už od roku 1989. V rámci Európy ide o priekopníka a podľa portálu Thelocal.se sa ročne vyzbierajú až takmer dve miliardy obalov. U nás od začiatku tohto roka Slováci odovzdali v kamenných pobočkách obchodov už viac ako 70 miliónov kusov. „Miera návratnosti je viac ako uspokojivá a prekonala naše očakávania,“ reaguje Lucia Morvai, hovorkyňa správcu zálohového systému. Zbieranie týchto prázdnych obalov však v naráža na výraznú logistickú komplikáciu. Príčinou sú meškajúce zvozy naplnených vriec.
Prevádzky zaťažené plastmi
Sieť Coop Jednota to podľa hovorkyne Zuzany Peiger Ačjakovej dokonca viedlo k oficiálnemu listu správcovi, v ktorom žiadali o zabezpečenie účinných riešení. „Problém s uskladňovaním vzniká hlavne v malých priestoroch,“ vysvetľuje Peiger Ačjaková. Zároveň dopĺňa, že sa situácia zhoršuje najmä počas víkendov. Z takmer tisícky predajní je na ručný odber odkázaných 215. Práve v ich prípade je kľúčová pružná logistika, pretože obaly sa tam deformovať nemôžu. Na objasnenie, v automatoch dochádza k stlačeniu a roztriedeniu podľa materiálu. Tým sa zabezpečuje efektívnejší prevoz, skladovanie aj ochrana pred prípadnými podvodmi s opakovaným vracaním „petiek“. „Za január až marec sme dohromady vyzbierali necelých 15 miliónov fliaš a plechoviek, zákazníkom sme vrátili vyše milióna eur,“ dodáva Peiger Ačjaková s tým, že nábeh na zálohovanie si žiadal investíciu 15 miliónov eur.
Ako to chcú riešiť?
Odberných miest je pritom podľa prezidentky Zväzu obchodu Nadeždy Machútovej viac, ako sa prvotne predpokladalo. Ide o 2,3 tisíca prevádzok, z toho takmer 80 percent disponuje automatom. Na to reaguje Morvai s tým, že im rastú objednávky na zvoz a aktuálne sa dostali už k dvom miliónom denne. „Počas Veľkej noci sme zabezpečili mimoriadny režim a strategicky sa pripravili na zvýšenú frekvenciu do letnej sezóny,“ dodáva hovorkyňa. Už v marci u nich niekoľkokrát došlo k posilneniu vozového parku. Portfólio áut rozšírili aj od začiatku apríla. Systém je podľa Morvai ešte potrebné doladiť, k čomu bude nevyhnutná spolupráca so všetkými dotknutými stranami. V pláne je taktiež zavedenie pravidelných sobotných zvozov. Spočiatku pôjde o prevádzky, ktoré boli identifikované ako kritické, no postupne sa to bude týkať všetkých odberných miest. Výnimkou budú obchody so skráteným otváracím časom. A zatiaľ čo e-shopy s potravinami nemajú povinnosť zbierať prázdne obaly, Delia čoskoro vyjde v ústrety aj tým zákazníkom, ktorí si objednávajú nápoje online. „Predpokladám, že v úvode mája začneme od zákazníkov odoberať a zvážať zálohované fľaše,“ uvádza pre HN Jozef Berko, konateľ spoločnosti Delia Potraviny s tým, že ide o relatívne zložitý proces, ktorý sa ešte pripravuje po technickej, kapacitnej i hygienickej stránke. Pritom práve hygiena je nemenej dôležitá aj v rámci zberu prostredníctvom strojov. „Často býva problém aj so znečistením automatov, kedy zákazníci vo fľašiach zanechávajú rôzny tekutý, ale aj pevný odpad. Tým sa poškodzujú snímače, ako aj celé technické zariadenie,“ uzatvára Kvetoslava Kirchnerová, hovorkyňa reťazca Billa.
Problém s uskladňovaním PET fliaš a plechoviek vzniká hlavne v malých priestoroch. Zuzana Peiger Ačjaková, hovorkyňa Coop Jednota

Foto_zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: [22.04.2022; Hospodárske noviny; Firmy & Financie; s. 9; Veronika Hubinská]