Ako zistíte, ktoré potraviny majú od pondelka zastropované ceny? Sledujte stránky a hľadajte logo

Dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan spolu s predsedom Slovenskej aliancie moderného obchodu Martinom Krajčovičom a viceprezidentom Zväzu obchodu SR Filipom Kasanom informovali, že sa dohodli na zastropovaní cien niektorých potravín. 

Dočasne poverený minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan spolu s predsedom Slovenskej aliancie moderného obchodu Martinom Krajčovičom a viceprezidentom Zväzu obchodu SR Filipom Kasanom informovali, že sa dohodli na zastropovaní cien niektorých potravín.  K dohode pristúpilo osem obchodných reťazcov: Billa, CBA, Coop Jednota, Kaufland, Labaš, Lidl, Tesco a Terno. Každý reťazec si môže vybrať zo 400 potravín, ktorých ceny zastropuje na tri mesiace. Ich zoznam zverejní každý obchod na svojej webovej stránke pod logom Protinflačná garancia: 

Rozsah produktov so zastropovanými cenami bude u každého z obchodných reťazcov iný, no ide hlavne o potraviny domáceho pôvodu. Nové ceny začnú platiť od pondelka 20. marca. Cieľom iniciatívy podľa Kasanu je chrániť spotrebiteľov pred zdražovaním, no bez deformovania trhu štátnymi zásahmi. „Členovia zväzu obchodu podpisom deklarácie o cenovej stabilite spred roka prijali záväzok, že k cenotvorbe potravín budú pristupovať citlivo a obchodné marže nebudú zvyšovať. Tento záväzok sme dodržali a ceny potravín rástli len z dôvodu zvýšenia odbytových cien našich dodávateľov,“ uviedol Kasana. 


Zdroj: https://tvnoviny.sk/ekonomika/clanok/671691-ako-zistite-ktore-potraviny-maju-od-pondelka-zastropovane-ceny-sledujte-stranky-a-hladajte-logo

FOTO: Protiinflačná garancia. Zdroj: TV Markíza

KATARÍNA KIŠŠOVÁ, LUKÁŠ ZUZELKA, TASR 17. 3. 2023, 13:54